Տեր-Պետրոսյանի խոստովանությունները՝ որպես հայկական վերնախավի քաղաքական լյումպենիզմի հայելի Caliber.Az YouTube ալիքի տեսանյութ
08 Հունվարի 2025 09:39
Ավելի քան երեսուն տարի առաջ Հայաստանի նախկին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի` «Երկրապահ» ահաբեկչական կազմակերպության զինյալներին ուղղված ելույթի տեսագրության անցած շաբաթ հրապարակումը՝ իսկապես աննախադեպ հնչեղություն ունեցավ։ Ադրբեջանցի փորձագետների մի շարք մեկնաբանություններն արդեն իսկ նվիրված են այս իսկապես սենսացիոն նյութին։ Մենք չենք կրկնի արտահայտված մտքերը, այլ միայն կնշենք որոշ ասպեկտներ, որոնք դեռ չեն շոշափվել։
Նախ հիշեցնեմ, որ կադրերում մենք չենք տեսնում ինչ-որ բուհի քաղաքագետ, փորձագետ, գիտնական կամ պրոֆեսոր, ով իր անձնական կարծիքը կարտահայտի։ Մեր առջև անկախ պետության ՆԵՐԿԱ նախագահն է այն ժամանակ։ Այսինքն՝ մենք լսում ենք պետության, թեկուզ խնամքով թաքցված, բայց, այնուամենայնիվ, պաշտոնական դիրքորոշումը։ Ավելի պաշտոնական լինել չէր կարող։
Կարդալ ավելին.