Ադրբեջանը 2023 թվականին. Պատերա՞զմ, թե՞ խաղաղություն Վուգար Սեյիդովը զրուցում է Սևինջ Ֆաթալիևայի հետ/ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
17 Մարտի 2023 16:45
Caliber.Az անկախ վերլուծական ինտերնետային նախագծի հերթական թողարկումը նվիրված է լրագրող Վուգար Սեյիդովի և Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Սևինջ Ֆաթալիևայի զրույցին։
Սեյիդովն ու Ֆաթալիևան քննարկել են հետևյալ հարցերը. Ադրբեջանը 2020 թվականի Հայրենական պատերազմից առաջ և դրանից հետո. ի՞նչ զգացումներով է աշխատում ժողովրդի ընտրյալը այս ռուբիկոնից առաջ և հետո; ինչո՞վ է պայմանավորված պաշտոնական Երևանի դիրքորոշման «կոշտացումը» վերջին մեկուկես-երկու տարիների ընթացքում; Կենտրոնական իշխանության երկխոսությունը Ղարաբաղի հայ համայնքի հետ և ինչո՞վ է պայմանավորված հայերի դիրքորոշման արմատականացումը; երկխոսության խորհրդարանական ձևաչափ. առավելություններ և ակնկալիքներ; ակնկալիքները 2023 թվականից:

Азербайджан в 2023 году: война или мир?
Очередной выпуск независимого аналитического интернет-проекта Caliber.Az посвящен беседе журналиста Вугара Сеидова с депутатом Милли Меджлиса Азербайджана Севиндж Фаталиевой.
Сеидов и Фаталиева обсудили следующие вопросы: Азербайджан до Отечественной войны 2020 года и после - с какими чувствами работает народный избранник до и после этого рубикона; с чем связана «упрямизация» позиции официального Еревана за последние полтора-два года; диалог центрального правительства с армянской общиной Карабаха и в чем причина радикализации позиции армян; парламентский формат диалога: преимущества и ожидания; ожидания от 2023 года.