Եռակողմ հանդիպում Մոսկվայում. Արդյոք Ռուսաստանը ցանկանում է խաղաղություն Բաքվի և Երևանի միջև Caliber.Az-ի YouTube ալիքի տեսանյութը
24 Մայիսի 2023 18:12
Մոսկվայում Ալիև-Պուտին-Փաշինյան եռակողմ հանդիպման նախօրեին Caliber.Az-ի YouTube ալիքի տեսանախագծի վարող, լրագրող Սանան Ռզաևը զրուցել է Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Ռասիմ Մուսաբեկովի հետ։
Հաղորդման ընթացքում Սանան Ռզաևն ու Ռասիմ Մուսաբեկովը քննարկել են առաջիկա հանդիպումը և դրանից ակնկալիքները, Փաշինյանի՝ վերջին հայտարարությունը, թե Հայաստանը ճանաչում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, Երևանի կողմից ՀԱՊԿ-ին շանտաժի ենթարկելը, ներքաղաքական իրավիճակը Հայաստանում և շատ այլ հարցեր։

Трехсторонняя встреча в Москве. Хочет ли Россия мира между Баку и Ереваном? Видео YouTube-канала Caliber.Az
24 Мая 2023 17:30
В преддверии трехсторонней встречи Алиев-Путин-Пашинян в Москве ведущий видеопроекта на YouTube-канале Caliber.Az, журналист Санан Рзаев побеседовал с депутатом Милли Меджлиса Расимом Мусабековым.
В ходе передачи С. Рзаев и Р. Мусабеков обсудили предстоящую встречу в верхах и ожидания от нее, недавние заявления Н. Пашиняна о признании территориальной целостности Азербайджана и реакцию на них, шантаж ОДКБ со стороны Еревана, внутриполитическую ситуацию в Армении и многое другое.